II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU — 01.03.2026
-
Zapraszamy na Gorzkie Żale dzisiaj i w każdą niedzielę wielkopostną o g. 18:00. Kazania Pasyjne opracował i prowadzi ks. dr Tymoteusz Mietelski na podstawie Hymnu Oto znaki Bożej męki św. Wenancjusza Fortunata. Przy wyjściu z kościoła można nabyć rozważania w formie książkowej, są też już dostępne świece wielkanocne Caritas. Można tam również złożyć ofiarę do puszki na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes. Spotkanie Grupy Żywego Różańca o g. 15:30 w Sali nad zakrystią.
-
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o g. 18:00. Z tej racji w czasie Wielkiego Postu ostatnia msza św. w piątki odprawiana jest o g. 19:00 zamiast o 18:30. Droga Krzyżowa dla dzieci w dolnym kościele o g. 17:15. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy też na Jutrznię o g. 5:30 w dolnym kościele.
-
Tegoroczna zima miała katastrofalny wpływ na stan techniczny schodów głównych do kościoła. Po ustąpieniu mrozów schody praktycznie się nam rozsypały. Wymagają pilnej interwencji, aby można było po nich bezpiecznie chodzić. Nasz parafianin p. Edward Lewandowski i Jego firma Elbruk podjęła się tymczasowej naprawy schodów, bezpłatnie — w ramach interwencji kryzysowej. Bardzo serdecznie za to Panu Lewandowskiemu dziękujemy. Równolegle parafia zleciła już wycenę różnych wariantów wykonania nowych schodów. Nie możemy dalej odkładać tej kosztownej inwestycji, ponieważ obecnych schodów nie da się trwale naprawić.
-
Z racji Jubileuszu 800 – lecia śmierci św. Franciszka z Asyżu w Wielkim Poście odbędą się w naszej parafii Misje Franciszkańskie od niedzieli 15 marca do niedzieli 22 marca włącznie. Pierwszą cześć Misji w formie rekolekcji wielkopostnych poprowadzi o. dr Rafał Kwiatkowski – franciszkanin z Niepokalanowa. Drugą część Misji w formie konferencji o duchowości franciszkańskiej poprowadzi o. Sebastian Bielski, rektor i gwardian klasztoru OO. Franciszkanów na Zakroczymskiej w Warszawie. W czwartym dniu rekolekcji, 18 marca, mszy świętej o g. 19:00 przewodniczyć będzie J.E. Abp Adrian Galbas w ramach Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. W najbliższy czwartek 5 marca przypadają imieniny Ks. Arcybiskupa, polecajmy Go Panu Bogu w naszych modlitwach, jak również Seniora — Ks. Kardynała Kazimierza Nycza z racji Jego imienin 4 marca.
-
W każdy wtorek o g. 18:00 zapraszamy na nabożeństwa do św. Franciszka z Asyżu. Organizujemy też krótką 3‑dniową pielgrzymkę jubileuszową do Asyżu w dniach 21 – 23 czerwca, aby nawiedzić grób naszego świętego Patrona. Informacje szczegółowe na plakacie, na stronie internetowej parafii lub bezpośrednio w biurze Nomada. Ulotki informacyjne są też dostępne w zakrystii. W porozumieniu z biurem Nomada przedłużamy jeszcze o tydzień zapisy, ale chętnych zachęcamy do podjęcia decyzji, aby można było zarezerwować bilety lotnicze.
-
W I piątek miesiąca spowiedź w czasie mszy świętych oraz od g. 17:00 do 19:00. Można zgłaszać chorych proszących o posługę sakramentalną w domu. W I sobotę miesiąca Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP o g. 8:00 i nabożeństwo I‑sobotnie.
-
W ostatnim tygodniu zmarli nasi Parafianie: śp. Marianna Miętus l. 86, Jan Wdowczyk l. 91, Andrzej Jerzy Pianka l. 91.
Poprzedni wpis