XXI NIEDZIELA ZWYKŁA — 27.08.2017

  1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią, kiedy msze święte sprawujemy według porządku wakacyjnego. Od piątku - 1 września - wracamy do zwykłego porządku mszy świętych, tzn. wznawiamy w dni powszednie msze św. poranne o g. 6:30 i 8:00, a w niedziele przywracamy msze św. o g. 11:15 w dolnym kościele z udziałem dzieci oraz o g. 16:00. Nie będzie już mszy świętej o g. 20:00. Zachęcamy do udziału w ankiecie, dotyczącej godzin mszy świętych w naszym kościele. Naszym pragnieniem jest umożliwienie jak najliczniejszego udziału wiernych w mszach świętych, zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie, dlatego szukamy odpowiedzi na pytanie, jakie godziny byłyby najbardziej odpowiednie, czy grafik obowiązujący obecnie w wakacje byłby korzystniejszy również w ciągu całego roku. Chodzi tu głównie o godziny porannych mszy świętych w dni powszednie (6:30 czy 7:00, 8:00 lub inne) oraz mszy popołudniowych w niedzielę (16:00 czy 20:00 lub inne). Będziemy wdzięczni za przekazanie nam takich informacji poprzez wrzucenie kartki do skrzynki z napisem Ankieta przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  2. Przypominamy, że wsparcia materialnego dla osób dotkniętych skutkami nawałnic w Polsce można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska. Numer konta, gdzie można wpłacać pieniądze, jest wywieszony na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła oraz podany na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej i Caritas Polska.

  3. Apostolat Maryjny zaprasza na spotkanie dzisiaj po mszy św. o g. 11:30. W następną niedzielę spotkanie Grupy Żywego Różańca o g. 15:30 w sali nad zakrystią.

  4. W najbliższy piątek 1 września przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych w latach 1939-45 odprawiona zostanie w naszym kościele o g. 18:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Po mszy św. o g. 8:00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi podczas porannych mszy świętych oraz od g. 17:00 do 19:00. Można zgłaszać chorych do przyjęcia sakramentów w domu.

  5. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego – 4 września – msza św. dla nauczycieli i uczniów o g. 17:30.

  6. W ostatnim tygodniu zmarł nasz Parafianin: Józef Więckowski, l. 84